Çok ucuz fiyatlarla Mardin Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 10 dakikadır.

Mardin Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Şanlıurfa Uçak Bileti

Mardin Şanlıurfa Uçak Bileti

Dünyanın ilk yerleşimlerinden biri olan Şanlıurfa, muhteşem bir tarihe ev sahipliği yapar. Bu özelliği ile yüzyıllar boyunca farklı din ve kültürlere kucak açan şehir ülkemizin tarihsel, kültürel açıdan yegane noktalarından biridir. “Peygamberler şehri” olarak İslam aleminde önemli bir yer tutan Şanlıurfa, Müslümanlığın ilk çağlarına ait eserleri ile de büyük beğeni toplar.

Dönemin zalim hükümdarı Nemrut’un emri ile tutuklanan Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer olan Balıklıgöl, şehrin inanç tarihi ile eş değer bir tutum sergiler. Hz. İbrahim’in İslamiyeti büyük kitlelere yaydığını öğrenen Nemrut, Urfa Kalesinden mancınık sistemi ile atılmasına karar verir. İbrahim, ateşlerin içine atıldığı anda ateş suya, odunlar ise balığa dönüşür. Bu rivayet doğrultusunda günümüzde oldukça önemli bir bölge olan Balıklıgöl, şehre gelen turistlerin ilk durağıdır.

Geç Roma ve Ortaçağ karakterlerine sahip mimarilerin hakim olduğu Rum Kale, Fırat ve Merzimen çayının birleştiği yerdedir. Antik dönemden günümüze kadar ulaşan eserler arasında olan kalenin etrafında bugün hendek, su sarnıçları, çok sayıda manastır ve kilisenin izleri vardır.

Mardin Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Mardin Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.