Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Siirt’e haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 5 dakikadır.

Eskişehir Siirt uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Siirt Uçak Bileti

Eskişehir Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt, geçmişi oldukça eskilere dayanan bir şehirdir. Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olan Siirt, farklı kültürlere ait birçok yapıya sahiptir. Mezopotamya ile Anadolu’nun birleştiği noktada bulunan şehir, Cilalı Taş Devrinden beri pek çok uygarlığa kucak açması ile bilinir.

1975 yılına ait saat kulesi Vilayet Konağı’nın karşısında bulunur. 6 katlı bir mimariye sahip olan kulenin mimarisinde iki renkli kesme taş oldukça ilgi çekicidir. Siirt Ulu Cami Selçuklu mimarisinin en özel örneklerinden biridir. Halk arasında Çinili Minare olarak da adlandırılan yapı, 1129 yılında Mugizüddin Mahmut tarafından inşa edildi. Caminin içindeki heybetli minber 1933 yılında Ankara’ya gönderildi. Minber günümüzde Ankara Etnografya Müzesinde sergilenir.

Botan Barajı ve çayının yakasına kurulu olan Botan Mağaraları, Siirt’in en ünlü mağarasıdır. Günümüzde mağarada farklı dönemlere ve medeniyetlere ait kilise, manastır ve höyük yer alır. Jeolojik yapısıyla Türkiye’nin önemli arazi yapılarından birine sahip olan Botan Mağaraları, eski dönemlerde ev olarak kullanıldı. Mağara, Siirt’in yerli ve yabancı turist açısından oldukça yoğun bölgesidir.

Eskişehir Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına

binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Eskişehir Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı