Çok ucuz fiyatlarla Ankara Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti sarın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise yaklaşık olarak 49 dakikadır.

Ankara Sinop uçak bileti al!

Sizler için hazırladığımız en hesaplı Sinop uçak biletlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adres Tatil City…

Peki, Sinop’da nerelere gidebiliriz?

Ankara Sinop Uçak Bileti

Ankara Sinop Uçak Bileti

Yeşil ile mavinin buluştuğu Türkiye’nin manzara bakımından belki de en iyi yerlerinden birisi olan Sinop’da görmek isteyebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Örneğin denize girmek isteyenler adını yanardağ patlaması sonucu kumların kararması ile alan Karakum Plajı’nı tercih edebilirler. Bununla beraber kamp yapmak isteyenleri ise doğanın kalbinde Erfelek Şelalesi’nde keyifli anlar bekliyor.

Tarihi yapılara baktığımızda ise şehrin simgesi Sinop Kalesi tarihi dokusu ile dikkat çekiyor. Şehri savunma amaçlı olarak M.Ö 7. yüzyılda yapılmış olan kale tüm ihtişamı ile dikkat çekiyor. Selçuklu mimarisinin önemli eserlerinden Alaaddin Cami ise I. Alaeddin Keykubat tarafından yapımına başlanmış bir camidir. Dönemin mimari çizgilerini görmek mümkündür. Önceden hamam ve tiyatro olarak kullanılan Roma döneminden kalan Balatlar Kilisesi ilgi çeken bir diğer tarihi yapıdır.

Ankara Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Sinop uçak bileti bulunabilir.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Ankara Sinop uçak bileti web sitemizde çok ucuz!