Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 45 dakikadır.

Dalaman Sinop uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Sinop Uçak Bileti

Dalaman Sinop Uçak Bileti

Boztepe Burnu üzerine kurulu olan Sinop milattan önceki dönemlerde şehre gelen koloniler tarafından inşa edildi. Tarihi antik dönemlere kadar uzanan şehir Türklerin eline geçen dek çeşitli uygarlıkların egemenliği altına girmesi sonucu günümüzde arkeolojik olarak büyük bir önem taşır. Tarihsel değeri ile olduğu kadar doğası ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Sinop; plajları, koyları, burunları, şelaleleri ile göz kamaştırır. Bu özellikleri kapsamında kent ülkemizde yaz turizminin nabzını tutan illerden biridir.

Milattan önce 8. yüzyılda Sinop’a yerleşen koloniler tarafından kurulan Sinop Kalesi, şehir merkezinde yer alır. Kentin bilinen en eski tarihlerine kadar dayanan bir geçmişe sahip olan kale günümüzdeki sınırlarına Pontus İmparatorluğu döneminde ulaştı. Özellikle Bizans, Roma ve Selçuklu döneminde önemli bir savunma merkezi olarak kullanılan yapı, sonraki dönemlerinde bir iç kale ile güçlendirildi. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde yer verdiği Sinop Kalesinin ilk yapımında toplamda altı kapılı olduğu; fakat günümüze kadar bunların yalnızca ikisinin ayakta kaldığı bilinir. Güzel bir tarihi simgeleyen yapı, günümüzde şehrin turizme açık noktalarından biridir.

Dalaman Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Sinop uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Dalaman Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.