Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Sinop’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 10 dakikadır.

Erzurum Sinop uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’ta nerelere gidebiliriz?

Erzurum Sinop Uçak Bileti

Erzurum Sinop Uçak Bileti

Türkiye’nin en kuzey noktasında yer alan Sinop, birbirinden güzel tabiatı ile oldukça ilgi çekicidir. Nüfusunun çoğunluğunu göçmenlerin oluşturduğu Sinop, Karadeniz’in incisidir. Türkiye’de trafik ışıklarının olmadığı tek kent olma özelliğine sahip olan Sinop, kucak açtığı doğal güzellikler, samimi insanları ve tarihi özelliği ile birlikte oldukça popülerdir.

Uçsuz görünen Sinop’un son kara parçası olan İnceburun Feneri, Türkiye’nin en kuzeyi olma özelliği ile oldukça ilgi çekicidir. Sinop’a yerleşen kolonilerin toplanıp inşa ettiği Sinop Kalesi, yıllar boyunca bölgede devam eden savaşlar neticesinde yıprandı. Ardından Pontus Devleti ile yeniden onarım geçiren Sinop Kalesi, Bizanslılar, Romalılar ve Selçuklular döneminde aktif bir şekilde kullanıldı. Sinop Kalesi 1214 ve 1261 yılları arasında Anadolu Selçuklarının eline geçti. Selçukluların eline geçmesi ile birlikte görkemli kale, yeniden onarım geçirdi. Kalenin belirli bölümlerinde çeşitli güçlere karşı savunma amacı ile iç kale inşa edildi. Kentin köklü tarihini en güzel şekilde yansıtan Sinop Kalesi, ülkemizin de en eski yapıları arasında yerini alır.

Erzurum Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Sinop uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Erzurum Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı