Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 5 dakikadır.

Kütahya Sinop uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Sinop Uçak Bileti

Kütahya Sinop Uçak Bileti

Batı Karadeniz Bölgesini Orta Karadeniz’e bağlayan topraklara hakim olan Sinop, ülkemizin en güzel ve şirin kentlerinden biridir. Yemyeşil doğası ile gezginlerine huzur veren şehir, Boztepe Burnu üzerine kuruludur. Gölleri, şelaleleri, sahilleri, plajları ve mis gibi doğası ile tabiat güzelliğinin en cömert sergilendiği illerden biri olan Sinop, aynı zamanda Anadolu’nun en eski şehirleri arasındadır. Göçmen nüfusunun yoğun olduğu başlıca merkezlerden biri olan şehir, Türkiye’de trafik ışıklarının kullanılmadığı tek kenttir.

Yapımı milattan önce 4000’li yıllara kadar giden Sinop Cezaevi, Türkiye’nin Alkatraz’ı olarak bilinir. Cezaevi olmadan önce uzun yıllar boyunca kale olarak kullanılan yapı tarihte Pontuslara, Greklere, Romalılara, Bizanslara, Selçuklulara ve Osmanlılara kapılarını açtı. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde Sinop Cezaevinden kaçmanın oldukça güç olduğundan bahsetmesi ile ün kazanan yapı; zindanlarında pek çok sanatçı, düşünür, şair ve politikacı ağırladı. Sabahattin Ali’nin ”Aldırma Gönül Aldırma”eserini ve ”Kuyucaklı Yusuf” romanını burada yazdığı bilinir. Tarih boyunca çeşitli işkencelere konu olan Sinop Cezaevi, günümüzde şehre gelen yerli ve yabancı gezginlerin uğrak noktasıdır.

Kütahya Sinop uçak bileti fiyatları

Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Sinop uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların

inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Kütahya Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.