Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Şırnak’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 20 dakikadır.

Elazığ Şırnak uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Elazığ Şırnak Uçak Bileti

Elazığ Şırnak Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en doğu ucu olan Şırnak, Cudi Dağının yamaçlarına kurulan bir şehirdir. 1990 tarihinde bir takım yerleşim yerini bünyesi haline alması sonucu il olan Şırnak, ülkemizde özellikle inanç turizminin yoğun olduğu bölgelerden biridir.

M. Ö. 4000’li yıllara ait olan Finik Ören Yeri ve Kalesi, Şırnak’ın önemli bir yerleşim merkezi olan Cizre’de yer alır. Finik Kalesi ile oldukça yakın bir bölgede bulunan ören yerinde farklı dönemlere ait çeşitli kadın ve erkek figürlerinin kabartmaları yer alır. Bölgenin geçmişi hakkında oldukça önemli izler barındıran Finik Ören Yeri, Şırnak’ın en eski yerleşim birimidir. İlk Çağdan kalan Bazebde Ören Yeri de şehrin önemli tarihi kültürel dokusunu yansıtır. Eski dönem insanlarının günlük ihtiyaçları karşısında Dicle Nehri kıyısına kurulan Bazebde Ören Yeri’nde bulunan Taş Köprü, Şırnak’ın en eski yapıları arasındadır.

Dikdörtgen planlı mimarisi ile dikkat çekici bir tarza sahip olan Cizre Ulu Cami, şehrin en önemli dini merkezidir. Müslümanların eline geçmesi ile birlikte eski bir kiliseden camiye dönüştürülen yapı, Ejderli Kapı Tokmağı ile dikkat çeker.

Elazığ Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Elazığ Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı