Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Şırnak’a  her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 20 dakikadır.

Kayseri Şırnak uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Kayseri Şırnak Uçak Bileti

Kayseri Şırnak Uçak Bileti

Türkiye ile Mezopotamya arasında bir geçit olan Şırnak, geçmişten beri stratejik konumu neticesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şırnak, ülkemizin sınır şehirlerinden biridir. Dicle Nehri boyunca uzanan kent, özellikle kültürel ve tarihi özellikleri ile dikkat çeker.

Cizre’de yer alan Finik Ören Yeri M. Ö. 4000 yılına dayalı bir geçmişe sahiptir. Şehrin en eski yerleşim yeri olarak bilinen bölge, yüzyıllar boyunca çeşitli medeniyetler tarafından ele geçirildi. Her milletten ayrı bir iz taşıyan ören yeri günümüzde bu özelliğini olabildiğince yansıtır. Etrafı çeşitli kervansaray, saray, mağara ve kilise ile çevrili olan bölgede en merak uyandırıcı detaylar ise mağaraların duvarlarına yapılan kadın ve erkek kabartmalarıdır.

Hz. Ömer döneminde bölgenin İslam aleminin eline geçmesi ile birlikte eski bir kiliseden camiye dönüştürülen Cizre Ulu Cami, özellikle Ejderli Kapı Tokmağı ile oldukça dikkat çekicidir. Selçuklu döneminin en belirgin izlerine sahip olan kapı tokmağı günümüzde İstanbul’daki Türk ve İslam Eserleri Müzesinde sergilenir.

Kayseri Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak  seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Kayseri Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.