Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 45 dakikadır.

Kütahya Şırnak uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Şırnak Uçak Bileti

Kütahya Şırnak Uçak Bileti

Cudi Dağı’nın kuzeyinde ”Şehr-i Nuh” adı ile kurulan Şırnak, Tufan olayının yaşandığı yerdir. Tarihsel dokusu boyunca birçok uygarlığın başkenti olma özelliği taşıyan kent, coğrafi konumu neticesinde geçmişten beri oldukça önemli bir yere sahip oldu. Asur, Pers, Sasani, Guti, Babil, Med, Emevi, Abbasi, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının önemli bir merkezi olan şehir kültürel özellikleri ile de ayrı bir öneme sahiptir.

Şırnak’ın en önemli ilçelerinin başında gelen Cizre, bölgenin turizmine öncülük eder. Milattan önce 4000 yılından kalan Finik Ören Yeri ve Kalesi Güçlükonak ilçesine bağlı Dicle Nehri kenarındadır. Guti ve Asurlara ait çeşitli heykelleri, kabartmalar, su sarnıçları, kayadan oluşan evler ile çevrili olan bölge, gizli su medeniyetleri ile de oldukça önemlidir.

Guti İmparatorluğu tarafından milattan önce 40000 yılına ait bir eser olan Cizre Kalesi, Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılar barındırır. İç surlar ve dış surlar bölümünden oluşan kale, şehrin aydınlatılan tarihi ile eşdeğer özellikler sergiler. Şehrin turizmini canlı tutan bölgelerden biri olan Cizre Kalesi görülmeye değer özellikler taşır.

Kütahya Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Kütahya Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.