Çok ucuz fiyatlarla Sivas Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Sivas'tan Amasya'ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Sivas Amasya uçak bileti al!

Sizde Sivas'tan Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Sivas Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Sivas Amasya Uçak Bileti 300x157 Sivas Amasya Uçak Bileti

Sivas Amasya Uçak Bileti

Şehzadeler şehri olan Amasya, Karadeniz Bölgesinde yer alır. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini günümüzde hala tüm yalınlığı ile yansıtan kentlerden olan Amasya, günümüzün tarihi ve kültürel turizmine kapılarını açan şehirlerden biridir. Yeşilırmak çevresinde kurulan şehir hayatı, kaleleri, müzeleri ve gölleri ile dikkatleri üzerine çeken şehir, görmekten keyif alacağınız güzellikleri ile sizi cezbeder.

Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi, “Harşena Kalesi” olarak da adından bahsettirir. Pontus Krallığı tarafından yapıldığı bilinen yapı yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların hakimiyeti altına geçti. Denizden 700 metre yükseklikte olan bu kale özellikle tarih boyunca önemli bir gözetim kulesi olarak da varlığını korudu. Bugün hala şehrin simgelerinden biri olarak karşımıza çıkan kalenin iç ve dış tasarımları çeşitli bölümlere ayrılır. Etrafında döneme ait çok sayıda eser bulabileceğiniz yapının etrafında aynı zamanda pek çok hediyelik eşya satan küçük dükkanlarda vardır.

Sivas Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Sivas Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY'nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Sivas Havalimanı içinden de Sivas Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Sivas Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.