Adana’dan Sivas’a seyahat etmek isteyen ve Adana Sivas uçak bileti alanlar için TatilCity.NET işe yarayabilecek ufak bilgiler veriyor. Adana’dan Sivas’a günlük ortalama 5 uçak seferi vardır. Uçuş süresi Adana’dan Sivas’a aktarmalar da göz önüne alındığında 6 saat 30 dakika sürmektedir.

Adana Sivas uçak bileti al!

Adana’dan Sivas’a seyahat etmek ve en ucuz Adana Sivas uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adana Sivas uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Adana Sivas Uçak Bileti

Adana Sivas Uçak Bileti

Roma İmparatorluğu tarafından merkezinin inşa edildiği rivayet edilen Sivas, Topraktepe adı verilen yükseltinin üzerine kurulmuştur. Tarihi açıdan dolu dolu bir geçmişi olan Sivas’ta görmek isteyebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Bunlardan birisi Divriği Kalesi’dir. Bu kale zamanında Bizans ile İran arasında sınır karakolu olarak geçmekte. 1271 yılında yapılmış olan Çifte Minareli Medrese ise taç kapısı üzerinde bulunan süslemeleri ile turistlerin ilgisini çekmekte. Siv as’ın doğal güzellikleri arasında öne çıkan Eğriçimen Yaylası göz alabildiğine yeşil bir alan olmakla beraber dağ turizmi açısından tercih edilen yerlerden.

Sivas’ın Gemerek ilçesinde bulunan Sızır Şelalesi, gür akan suyu ve çevresindeki mesirelik alan ile Sivaslıların dinlenme amaçlı gittikleri doğal yapılardan birisi. Sıklıkla su sporlarının yapıldığı Tödürge Gölü ise Sivas’ın bir başka doğal güzelliği. Yapıldığı dönemde hem tıp eğitimlerinin verdiliği hem de hastane olarak kullanılan Şifaiye Medresesi, Anadolu Selçuklu sultanlarından I. İzzettin Kekavus emri ile yapılmıştır. Taç kapısı üzerindeki ince işleme ve figürler özellikle dikkat çekicidir. Sanatsal manada oldukça önemli olan Gök Medrese, 3.Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde yaptırılmıştır.

Adana Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Adana’dan Sivas’a ya da Sivas’tan Adana’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Adana Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Adana Sivas uçak bileti Adana Şakirpaşa Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Adana Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.