Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 6 saat, 30 dakikadır.

Balıkesir Sivas uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Sivas Uçak Bileti

Balıkesir Sivas Uçak Bileti

Sivas yüzölçümü olarak Konya’dan sonra Türkiye’nin en geniş ilidir. Eski dönemlerde İpek Yolu güzergahının geçtiği yerde konumlandırılması ve ünlü Kral Yolu’nunda geçtiği yerde olması sebebiyle pek çok tarihi esere sahiptir. Divriği Ulu Cami 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiştir.  Cami Anadolu Selçuklu Devletine bağlı Mengücek Beyliği döneminde inşa edilmiştir. Kapıları ve sütunlarında bulunan ince ve ayrıcalıklı işlemesi Tiflisli ve Ahlatlı ustaların elinden çıkmıştır. Evliya Çelebi Divriği Cami’den bahsederken ”Diller kısır, kalem kırıktır” demiştir. Caminin bir diğer özelliği ise binlerce motifin birbirinin benzeri bile olmamasıdır. Şifaiye Medresesi (Sivas Darüşşifası), Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Gök medrese şehirdeki önemli dini mekanlar arasında yer alır.

19. yüzyılda yapılmış olan Taşhan, kentte görülmesi gereken yerler arasındadır. Kesme taştan yapılan bu eser iki katlıdır ve açık avlusu bulunur. Üç tane girişi bulunan Handa, dükkanlar boydan boya sıralanmıştır.

Mustafa Kemal ve temsil heyeti 1 Eylül ve 18 Aralık 1919 tarihleri arasında şehri ‘Milli Mücadele Karargahı’ olarak kullanmıştır. Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi, dönemin önemli eserlerini sergilendiği yerdir.

Balıkesir Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Balıkesir Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.