Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Sivas’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 55 dakikadır.

Bingöl Sivas uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Bingöl Sivas Uçak Bileti

Bingöl Sivas Uçak Bileti

Roma döneminde Sebastaia diye adlandırılan Sivas, mimari yapıları, doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile dikkat çeker. Koçhisar Gölü olarak da bilinen Hafik Gölü, etrafı tesis ve doğal güzelliklerle çevrilmiş bir bölgede yer alır. Hafik Gölü içinde barındırdığı balık çeşidi ile de oldukça ilgi çekicidir.. Kentin bir diğer doğal güzelliği arasında yer alan Gökpınar Gölü, güneşin dünyaya karşı olan açısına karşı renk değiştirir. Aynı zamanda Gökpınar Gölü dalış için oldukça elverişlidir.

Divriği kalesi, eski dönemlerde Bizans ve İran arasında sınır karakolu görevi taşıyordu. Yüksek bir tepeye inşa edilmiş olan kale, Çaltı çayı üzerinde bulunuyor. Sivas İslami turizm için önemli bir yere sahiptir. Anadolu Selçuklu Devleti döneminde 1217 yılında İzzeddin Keykavus tarafından darüşşifa olarak yaptırılan Şifaiye Medresesi’nde İzzettin Keykavus’un türbesi bulunuyor. Bir diğer Anadolu Selçukluları tarafından yaptırılan medrese ise Buruciye Medresesidir.

Cumhuriyet döneminin yapı taşlarından biri olan “Milli Mücadele Karargahı” olarak kullanılan Sivas Kongresi Binası, Mustafa Kemal ve Heyet-i Temsiliye tarafından günümüze kalan önemli bir eserdir. Şehirde Ulu Cami, Gök Medrese, Şuğul Vadisi görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bingöl Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Bingöl Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.