Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Sivas’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 30 dakikadır.

Erzurum Sivas uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Erzurum Sivas Uçak Bileti

Erzurum Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun en köklü kentlerinden biri olan Sivas, eski dönemlerde tarihi İpek Yolu ve Kral Yolunun kesiştiği noktalar üzerinde yer almasından dolayı oldukça gelişen illerden biridir. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük şehirlerinden biri olan Sivas, geçmişten geleceğe ülkemizin en önemli yerleşim birimleri arasında yerini alır. Sivas taşıdığı tarihi değerlerin yanı sıra doğal güzellikleri ve termal su kaynakları ile de her yaştan turisti kapsayan bir şehirdir.

Mengücek Beyliği döneminde inşa edilen Divriği Ulu Cami, Selçuklu mimarisinin hakim olduğu eserler arasındadır. Yapı, 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeye hak kazandı. Divriği Ulu Cami sonraki yıllarda farklı medeniyetler tarafından önemli bir dinsel makan olarak kullanıldı. 1243 yılında yapımı tamamlanan cami, mimari açıdan Anadolu’nun en değerli eserleri arasındadır.

Kentte uzun yıllar boyunca hüküm süren Selçukluların birçok mirası bulunur. Bunların arasında en önemlilerinden biri ise Sivas Eğri Köprü’dür. Kızılırmak üzerinde bulunan köprünün inşası 12. yüzyıla aittir. 18 kemerli tarihi yapı günümüzde pek çok turistin uğrak noktalarından birini simgeler.

Erzurum Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Erzurum Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı