Çok ucuz fiyatlarla Giresun Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Sivas’a haftada üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 15 dakikadır.

Giresun Sivas uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Giresun Sivas Uçak Bileti

Giresun Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun geçmişte en önemli yolu olan İpek ve Kral yolu üzerinde bulunan Sivas, bu nedenle şehrin pek çok yerinde farklı tarihlere ait kervansaraylara ve hanlara sahiptir. Aynı zamanda kent, yüzyıllar boyunca aktif olarak kullanılan bir yerleşim yeridir. Konya’dan sonra Türkiye’nin en geniş yüz ölçümü Sivas’a aittir. Özellikle Selçuklular dönemine ait kalıntıları ile göz kamaştıran şehir, son yıllarda kaplıca turizmi içinde tercih edilebilir bir hale geldi.

Mengücek Beyliği tarafından inşa edilen Divriği Ulu Cami, 1985 yılından beri UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yerini alır. ‘Anadolu’nun Elhamrası’ ve ‘Divriği Mucizesi’ olarak adlandırılan yapının sütunları ve kapıları başta olmak üzere taş işçiliğinin en nadide örneklerini yansıtır. Ahlatlı ve Tiflisli ustaların elinden çıkan cami, üzerinde taşıdığı binlerce motif ve figürün birbirini tekrar etmemesi ile de dünya çapında bir üne sahiptir.

Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi, Cumhuriyet’in kurulma aşamalarında Milli Mücadele Karargahı olarak kullanılan yapıdır. Bu nedenle müze iki bölümden meydana gelir. Bunlar etnografik eserlerin yer bulduğu müze salonu ve kongre binası bölümüdür. Günümüzde eski dönemlere ait pek çok iz barındıran yapı, Türkiye Cumhuriyeti açısından oldukça değerli bir mirastır.

Giresun Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Giresun Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı