Çok ucuz fiyatlarla Kars Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 15 dakikadır.

Kars Sivas uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Kars Sivas Uçak Bileti

Kars Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun tarihsel öneme sahip olan şehri Sivas, yüzyıllar boyunca önemli savunma ve ticaret merkezi olarak varlığını sürdürdü. Geçmişten beri önemli ticaret yolları olan İpek Yolu ve Kral Yolu üzerinde yer alan kent, günümüzde pek çok açıdan kozmopolit bir yapı sergiler. Konya’dan sonra Türkiye’nin ikinci büyük yüz ölçümüne sahip olan Sivas, oldukça geniş bir araziyi kapsar. Anadolu’nun önemli kentlerinden biri olan merkez aynı zamanda doğal güzelliği ile de görülmeye değerdir.

Uzun yıllar boyunca varlığını sürdüren Selçuklu, özellikle Anadolu kentleri üzerinde önemli miraslar bırakması ile adından sıklıkla bahsettirir. Bunların arasında en göze çarpan yapı ise Divriği Ulu Camidir. 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi başaran yapı, Ahlatlı ve Tiflisli ustaların elinden çıkan bir şaheserdir. Yapımına 1228 yılında başlanan cami ince eleyip sık dokunarak 1243 yılında tamamlandı. Tarihçiler arasında ”Anadolu’nun Elhamrası” olarak nitelendirilen Divriği Ulu Cami, özellikle üzerinde bulunan yüz binlerce motifin birbirini tekrar etmemesi ile dünya genelinde önemli bir tarihsel miras olarak nitelendirilir.

Kars Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Kars Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.