Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 30 dakikadır.

Nevşehir Sivas uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Sivas Uçak Bileti

Nevşehir Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Sivas, geçmişten beri ülkemizin stratejik bir özelliğe sahip şehirlerinden biridir. Pek çok kaynakta Roma İmparatorluğu tarafından inşa edildiği bilinen Sivas’ın adı eski dönemlerde “Sebastaia” olarak geçer. Bugün Topraktepe adı verilen bir tepenin kentin ilk yerleşimi olduğu bilinir. Özellikle bu bölgede Roma İmparatoru Justinianus tarafından inşa edilen çok fazla antik dönem kalıntıları yer alır. Bu dönemin ardından Anadolu’nun en önemli yerleşimlerinden biri olarak varlığını koruyan Sivas, günümüzde arkeolojik değerleri ile tarihseverlerin ilgi odağıdır. Tarihsel özelliği ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan il; özellikle gölleri, şelaleleri ve yaylaları ile göz kamaştırır. Kent aynı zamanda ülkemizin en önemli kaplıca merkezlerinden biridir.

Gösterişli kapısının üzerinde yer alan kitabesine bakıldığında 1271 tarihinde Anadolu Selçukluları tarafından yapıldığı bilinen Gök Medresenin asıl adı “Sahibiye Medresesidir.” Mermer ve taş kaplamaları ile heybetli bir üslubu yansıtan yapı, Türk mimarisinin seçkin örneklerinden biridir. İki katlı olan eser açık avlulu ve dört eyvanlıdır. Geçmişte ilim öğretilen yer olarak faal bir görev alan medrese bugün şehrin inanç turizmine hitap eden yegane miraslar arasındadır.

Nevşehir Sivas uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Nevşehir Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.