Çok ucuz fiyatlarla Amasya Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Van’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9  saat 45 dakikadır.

Amasya Van uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Van’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Van uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Van uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Van Uçak Bileti

Amasya Van Uçak Bileti

Pek çok uygarlığın topraklarda hüküm sürdüğü Van‘da bu uygarlıkların izlerine rastlamak mümkün. Öyle ki tarihi ve doğal alanlar açısından oldukça zengin olan Van’da gezip görmek isteyebileceğiniz çok yer var. Van denilince akıllara Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü gelir. Hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Van Gölü tam manasıyla bir çekim merkezi. Çevresindeki doğal güzellikler ile bir bütünlük oluşturan Van Gölü’nü izlemeye doyamayacaksınız. Şehirle özdeşlemiş olan Van Kalesi’nin yapımı ise M.Ö. 885’e dayanıyor. Günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş olan bu tarihi yapıyı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Van Kalesi’nin yanı sıra Ayanis Kales, Zernek ve Çavuşpaşa Kalelerini de listenize eklemeyi unutmayın.

Van’da tarihi pek çok kilise ve camiye rastlamak mümkün. Galip Paşa Kümbeti, İkiz Kümbetler, Kaya Çelebi Camii, Adır Kilisesi gezip görmenizi önerdiğimiz tarihi önemli yapılar. Van’da ayrıca pek çok kaplıca bulunuyor. Türkiye’deki sağlık turizminde önemli bir yer tutan bu şifa dağıtan kaplıcalara adeta turist akını oluyor. Siz de bu doğa harikası kaplıcaları gezmek isterseniz kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başkale Dereiçi Kaplıcası, Erciş Doğancı Kaplıcası, Başkale Kelegom Kaplıcası gezip görebileceğiniz doğal ortamında kendinizi iyi hissedeceğiniz öne çıkan kaplıcalar.

Amasya Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Van’a ya da Van’dan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Van uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır.

Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Amasya Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.