Çok ucuz fiyatlarla Nevşehir Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Nevşehir’den Hakkari’ye her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 50 dakikadır.

Nevşehir Hakkari uçak bileti al!

Sizde Nevşehir‘den Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Nevşehir Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Nevşehir Hakkari Uçak Bileti

Nevşehir Hakkari Uçak Bileti

Türkiye tarihi açısından oldukça önemli şehirlerden bir olan Hakkari, ülkemizin doğu sınırını oluşturan çizgilerden biridir. Yüzyıllar boyunca önemli bir mesken ve kimi zaman yönetim merkezi olarak varlığını koruyan kent günümüzde inanç ve kültürel turizmin başlıca adreslerinden birini ifade eder. Mezopotamya’nın önemli kentlerinden olan Hakkari aynı zamanda yüksek tepeleri ile Mezopotamya Ovasına da hakimdir.

Cilo Dağının yamaçlarına karşı kurulan şehir, Hakkari’ye 45 kilometre uzaklıktaki Cennet Cehennem Vadisi ile özellikle son yılların popülasyon kazanan noktalarından biri haline geldi. Yerel halkın bahar ve yaz aylarında çeşitli amaçlar için kullandığı bölge, bugün hala göçebe hayatın varlığını simgeler. Bu sebeple şehre gelen gezginler tarafından en gözde kamp alanları içinde olan vadi, şehrin doğal güzelliğinin bir timsalidir. Bir tarafı sarp kayalıklar üzerinde bulunan dev buzullardan oluşan Cennet Cenehhemin diğer bir tarafı ise alabildiğince yeşillik ve çeşitli çiçekler ile çevrilidir. Muazzam bir ahenk içinde olan vadi, adeta dört mevsimi de yaşatır. Bu özelliği ile ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri haline dönüşen bölgede aynı zamanda pek çok doğa sporunu yapma imkanı da vardır.

Nevşehir Hakkari uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Nevşehir Havalimanı içinden de Nevşehir Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Nevşehir Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.