SunExpress uçak bileti fiyatları karşılaştırmalı olarak aranabiliyor. SunExpress ucuz uçak bileti için TatilCity.NET. Antalya merkezli kurulan SunExpress, Türkiye merkezli havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin popüler tatil yörelerinden biri olan Antalya merkezlidir. 1989 yılında kurulan ve daha sonra ikinci merkezini Mart 2006 yılında İzmir’de açan SunExpress, Avrupa’ya tarifeli ve charter seferler düzenliyor.

SunExpress Uçak Bileti

SunExpress, her ikisi de küresel havayolu şirketlerinden olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığı ile kuruldu. Antalya’da kurulan firma, ilk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştirdi. Halihazırda faaliyetlerini güçlü hissedar yapısıyla Alman ve Türk sivil havacılığının deneyimli bilgi ve birikimlerinden faydalanarak sürdürüyor. Başta Almanya olmak üzere, uzun zamandır Avrupa ile Antalya arasında özellikle turistik charter seferleri düzenliyor. Sun Express, 2001 yılında başlattığı Antalya ve Frankfurt arası uçuşlarıyla da Türkiye’nin yurtdışına tarifeli sefer düzenleyen ilk özel havayolları arasında yerini aldı. SunExpress uçak bileti fiyat politikası rekabetçidir.

SunExpress, Anadolu’ya aktarmasız sefer düzenliyor

Söz konusu tarihten bu yana tarifeli uçuş sayısını hızla artıran firma, 2006’nın Mart ayında ikinci merkezini İzmir’de açtı. İzmir’den iç hat seferlerine başlayan firma, iç hat seferleriyle birlikte İzmir’i, Anadolu şehirlerine aktarmasız seferlerle bağlayan ilk havayolu şirketlerinden biri oldu. Bugün itibarıyla İzmir’den yurt genelinde farklı bölgelere en çok uçuş yapan havayolu şirketi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Öte yandan 2010 yılında Türkiye’den Anadolu şehirlerine Almanya’nın kayda değer merkezlerine tarifeli uçuşlarına başladı. Devreye aldığı yolcu avantaj programı ‘SunPoints’i ile yolcuların dikkatini çekmeyi başardı. Anadolu uçuşlarında SunExpress uçak bileti ucuzdur.

Başarılarına başarı eklemeyi sürdüren SunExpress, 2011 yılında ise, Almanya’da bulunan kardeş kuruluşu ‘SunExpress Almanya’yı kurdu. Bu sayede Almanya ile Türkiye arasındaki uçuşlarını Almanya’dan Mısır’ın Kızıl Deniz Bölgesi’ne, İspanya’dan Kanarya Adaları ile Girit ve Rodos gibi Yunan Adaları’na da taşıyan SunExpress, bu kapsamda turistik uçuşlarla marka bilinirliğini artırdı.

Türkiye ve Avrupa genelinde birçok ülkeden toplam 3 bin 800 kişiyi istihdam ediyor

SunExpress, 2012 yılında Frankfurt–Hahn’ı, geçen yıllar içinde de Alanya-Gazipaşa, Bremen, Enfidha (Tunus),Strazburg, Konya, Kopenhag, Lyon, Nantes ve Paris gibi en çok tercih edilen uçuş noktalarına seferler düzenlemeye başladı. Birçok departmanının açılışını 8 Haziran 2012 tarihinde yapan firma halihazırda ‘SunExpress Plaza’ adlı binada faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Antalya’da toplam 8 bin 019 metrekare alan üzerine kurulu olan; 87 ofis alanı, 12 toplantı, 10 briefing, altı eğitim ve bir simulatör odası bulunan SunExpress Plaza, 270 kişilik oturma kapasiteli bir de oditoryuma sahip.

Aynı zamanda yeşil bina konseptine uygun olarak çatısına yerleştirdiği güneş panelleri ile de kendi enerjisini üretiyor. Son yıllarda doğayla barışık yapısı nedeniyle tercih edilen alternatif enerji kaynaklarından faydalanıyor. Güneş enerjisi sistemi ile yararlı ışığın binaya dağıtım sistemi kullanılıyor. İstenmeyen sıcaklığın ise dışarıya bırakma özelliğini taşıyan yeni teknolojik sistemlerle donatılan SunExpess Plaza, Türkiye ve Almanya arasında haftada bin 20 kez tarifeli ve charter uçuşlar gerçekleştiriyor. Öte yandan SunExpress, Türkiye ve Avrupa genelinde birçok ülkeden toplam 3 bin 800 kişiyi istihdam ediyor.

15 adet B737-800 MAX ve 10 adet B737-800 MAX’ı opsiyonlu olarak satın aldı

SunExpress aradan geçen yıllar içinde gelişimini ve kapasitesini artırdı. Ortaya koyduğu hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir büyümesini korudu. 10 adedi opsiyonlu olmak üzere toplam 50 Boeing 737-800NG ve 737-8 MAX için Boeing ile anlaşma yaparak, ilerletti.  Söz konusu anlaşman kapsamında 25 adet B737-800NG’s (New Generation/Yeni Nesil) ile başarısını kanıtlayan serinin geliştirilen son modeli olan 15 adet B737-800 MAX’ı, 10 adet B737-800 MAX’ı ise opsiyonlu olarak satın aldı. Bahsi geçen yeni uçaklar kademeli olarak 2015 ila 2021 yılları arasında teslim edilecek. Orta menzilli jet sınıfında yer alan bu uçaklar, çevre kirliliğine karşı duyarlı şekilde geliştirdi ve yüzde 14 oranında daha az yakıt yakıyor. Ayrıca tasarım sırasında kullanılan gelişmiş teknolojisi sayesinde daha az gürültü ve emisyonu ile eski modellere göre daha az bakım gerektiriyor.

Yolcular, SunEco, SunClassic ve SunPremium ile bütçelerine uygun tercihte bulunuyor

Kısa süre önce daha konforlu ve güvenli hizmet sunmak amacıyla SunExpress, yeni ücret sınıflarını yolcularına tanıttı. Söz konusu yeni sistem içinde Sun Express yolcuları, yeni ücret/hizmet sınıfları olan SunEco, SunClassic ve SunPremium’u  kendi bütçelerine göre herhangi birini seçebiliyor. Aynı zamanda firma, yolcularına seyahat sırasında uçak içi eğlence amacıyla kablosuz internet bağlantı ile akıllı telefonları veya tabletleriyle keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

sunexpress uçak bileti

SunExpress uçak bileti

SunExpress, ulusal ve uluslararası birçok sertifikaya sahip

Müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerini sürdüren Sun Express, kalite yönetimi açısından ISO 9001, çevre yönetimi açısından ISO 14001, sağlık ve güvenlik değerlendirmesi alanında OHSAS 18001 yönetim sistemleri açısından ISO 10002 sertifikalarına sahip. SunExpress, ayrıca IATA’nın IOSA (yüksek güvenlik standartları) onayına da sahip. Örgütsel yöntemleri ve yönetim sistemleri açısından küresel denetim sürecini başarıyla tamamladı. SunExpress, emniyet, güvenlik, karlılık, kalite ve ekip entegrasyonunda firma taahhütlerini oluşturdu. Ayrıca Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile müşteri memnuniyeti konularında şirket içi hedeflerine yönelik, ‘Çevre & İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası’, ‘Bilgi Güvenliği Politikası’, ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ ve ‘Müşteri Memnuniyeti Politikası’ oluşturdu.

SunExpress, düzenlediği kampanyaları

SunExpress Bonus

10 + 1 yani on kez uçuşlarında SunExpress’i tercih eden yolcu, bir bedava uçuş kazanabiliyor. Bu kapsamda SunExpress ile 10 defa uçan yolcularına 11. uçuşu hediye ediyor. Söz konusu kampanya her uçuş için geçerli. Yani nereye uçtuğunuz veya bu yolculuk için ne kadar ödediğiniz önem arz ediyor. Rezervasyonu kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Firma, zorunlu herhangi bir tarih belirlemiyor. Bu yolculukta tüm detayları siz belirliyorsunuz.  Kampanya kapsamında ücretsiz bilet üç yıl boyunca geçerliliğini koruyacak. Fakat tek kural olarak uluslararası ücretsiz uçuş için en az beş uluslararası uçuş yapmış olmanız gerekiyor.

BonusPuanları: Toplayın ve Kullanın

Kampanya çerçevesinde BonusPuan adı verilen ve biriken bonuslarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Buna göre, BonusPuanlarınızı farklı şekillerde hızlı ve kolayca kazanabilirsiniz. Örneğin; standart bir koltuk ya da bir XLeg koltuk rezervasyonunda kampanyadan yararlanabilirsiniz. Yine biriken BonusPuanlarınızla beş kilogram veya 20 kilogram bagaj yükü alabilirsiniz. Ayrıca, dostlarınızı veya arkadaşlarınızı SunExpress Bonus’a davet ederek puanlarınızı artırabilirsiniz. Bonus puanlarınızla Sun Express farkıyla koltuk ve fazla bagaj yükü gibi alanlarında konforlu, eğlenceli ve güvenli seyahat edebilir ve uçuşlarınızda daha çok zevk alabilirsiniz. SunExpress uçak bileti seyahat sigortası da yapar.

Payback

Sun Express’ten yapılan her rezervasyonda puan kazanabilir ve bunu kaydedebilirsiniz. Söz konusu rezervasyon için Payback puanlarınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu şekilde kendinizi iki kez ödüllendirebilirsiniz. Kolayca Payback puanlarınızı toplayarak Sun Express’in sizin için hazırladığı avantaj ve promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

Uçak içi lezzetli ve hafif ikramlarla yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan SunExpress, konfor için gerek ulusal gerekse uluslararası hatlarda; çeşitli sıcak, soğuk, alkollü, alkolsüz içecekler ile lezzetli yiyecek ve tatlılarla yolculuğunuzu daha keyifli ve eğlenceli hale getiriyor. Birbirinden lezzetli, hafif, hijyenik yiyecek ve içecek ile yolcularının her çeşit ihtiyacını karşılayan SunExperess, uçuş sırasında dünya ve Türk mutfağından çeşitli tatları yolcularının beğenisine sunuyor. Uçuşta talep edilen yiyecek ve içecekler ücretlidir. Ücret bilgisi için SunExpress’in web sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uçuştan 36 saat önce özel sipariş verebilirsiniz

Ayrıca Sun Express ile uluslararası uçuşlardan önce SunCafé’den bir Premium menü seçerek yolculuğunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için SunExpress web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özellikle özel hafif yiyeceklerle gıda alerjis olan veya özel yiyecek tercihleri olan yolcular, özel uçuştan 36 saat önce çağrı merkezine ulaşarak  5 EURO ek ücret karşılığında özel yiyecek ve içecek siparişi verebilir.

SunExpress uçak bileti web sitemizden alınmaktadır. Ucuz uçak bileti için de TatilCity.NET