Çok ucuz fiyatlarla Ankara Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ankara’dan Şırnak’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise 1 saat, 35 dakikadır.

Ankara Şırnak uçak bileti al!

Sizde Ankara‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ankara Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Ankara Şırnak Uçak Bileti

Ankara Şırnak Uçak Bileti

Ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırında Irak ve Suriye ile komşu olan Şırnak, 18 Mayıs 1990 tarihinde yakınındaki ilçeleri kendi bünyesine katarak il olmuştur. Tarihsel açıdan oldukça büyük bir geçmişe sahip olan kentin, geçmişe yönelik izleri bugün hala birçok türbe, müze ve ibadethanede muhafaza ediliyor. İslam inanışında oldukça önemli yer kaplayan Hz. Nuh’un türbesi yıllardır yerli ve yabancı birçok turistin keşif noktası olmuştur. Birçok kaynakta Nuh Peygamber’in, inanan kişiler ile birlikte bir gemiye bindiği, Cudi Dağı’nda geminin durduğu ve bu bölgenin yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinmektedir.  Ülkenin en doğusundaki Cudi Dağı’da birçok tarihsel olaya tanıklık etmiştir. Şırnak’a gittiğinizde o havayı yaşamak istiyorsanız Cudi Dağı’na uğramayı ihmal etmeyin.

Dicle nehri kıyısına kurulmuş olan Cizre kalesi, Roma ve Bizans dönemlerinden günümüze ulaşmıştır. Hristiyanlığın ilk yayıldığı yıllarda inşa edilen Meryem Ana Kilisesi İdil ilçe merkezinde bulunur. Mezopotamya bölgesi olarak bilinen Şırnak’ta; Cizre Ulu Cami, Kırmızı Medrese, Abdaliye Medresesi, İsmail Ebul-İz El Cezeri Müzesi, Kasrik Ören Yeri ve Bazebde Ören Yeri de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Ankara Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet bu güzergah için tercih edilebilir. Ankara Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Ankara Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.