Çok ucuz fiyatlarla Bursa Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

Bursa Van uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Van Uçak Bileti

Bursa Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun pek çok açıdan en gelişmiş şehri olan Van, oldukça geniş bir turizm yelpazesine sahiptir. Tarihi yapıları, kültürü ve doğal güzellikleri ile Van, görülmeye değer çeşitli keşiflere ev sahipliği yapıyor. Urartu Kralı I. Sarduri tarafından M. Ö. 9 yüzyılda yapılan Van Kalesi, Tuşba adı ile uzun bir dönem Urartulara başkentlik yapmıştır. Bu nedenle tarihteki yeri olukça önemli olan kalenin içinde Menua ve II. Sarduri kaya mezarları, Analı Kız Açıkhava Tapınağı, çeşitli surlar, Asur dilinde çivi yazılı kitabeler ve Sardur Burcu yer alır . Günümüze kadar eski yapısını korumayı sürdürerek gelen Van Kalesinin şehir merkezine uzaklığı 5 kilometredir. Van Kalesinin hemen yanında yer alan Van Evi’de, kentteki dokuyu anlamanız açısında oldukça fayda sağlayıcıdır.

Şehirde pek çok uygarlığın hüküm sürmesi ve stratejik konumu nedeni ile oldukça fazla yapı inşa edilmesi ile ‘Kaleler şehri’ bilinen Van, içinde büyük  bir tarih barındırır. Van şehir merkezine 60 kilometre mesafede Gürpınar ilçesinde yer alan Hoşap Kalesi, 1643 tarihinde Mahmudi Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Van Hakkari kara yolunun sarp kayalıkları üzerine kurulu olan Hoşap Kalesi günümüze dek sağlamlığını korumuştur.

Bursa Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Bursa Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.