Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Sivas’a haftada beş gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

Eskişehir Sivas uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Sivas Uçak Bileti

Eskişehir Sivas Uçak Bileti

Eski dönemlerde tarihi İpek Yolu ve Kral Yolu’nun geçtiği Sivas, oldukça köklü bir yerleşim yeridir. Önemli yolların kesiştiği kavşak üzerinde yer almasından dolayı kentin zamanla pek çok açıdan ilerlediği görülür. Şehrin birçok yerinde, ulaşım yapan insanların dinlenmeleri için hazırlanan kervansaraylar mevcuttur. Sivas, tarihi değeri ile olduğu kadar şehir içinde ve çevresindeki doğal güzellikler ile de ilgi çekicidir.

1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan Divriği Ulu Cami, Selçuklu döneminde Mengücek Beyliği tarafından inşa edildi. Yapımında rol oynayan Ahlatlı ve Tiflisli ustaların el becerisi ile muhteşem bir hal alan cami ‘Anadolu’nun Elhamrası’ ve ‘Divriği Mucizesi’ olarak da adlandırılır. Divriği Ulu Cami, Selçuklu kültürüne ait, oldukça değerli bir yapıdır. Dünya çapında İslami unsurlar bakımından oldukça önemli bir yere sahip olan caminin yapımındaki hiçbir motifin birbirini tekrar etmemesi oldukça merak uyandırıcıdır. Özellikle caminin kapısında ve sütunlarında yer alan taş süslemeleri ve örtü sistemleri ile ahenk içinde olan eser, yıl içinde yerli ve yabancı gezginlerin uğrak noktalarından biridir.

Eskişehir Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Eskişehir Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı