Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Van’a haftada dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 30 dakikadır.

Eskişehir Van uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Van Uçak Bileti

Eskişehir Van Uçak Bileti

Yalnızca Türkiye değil, dünya üzerindeki en eski kentlerden biri olan Van, ‘Kaleler Şehri’ olarak bilinir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Van, taşıdığı doğal güzellikler ve özellikle Van Gölü neticesinde dört mevsim boyunca da oldukça yoğun bir turist kapasitesine sahiptir. Kent, tabiat görselliğinin yanı sıra tarihi değerleri ile de görülmeye değer bir güzelliktedir.

Urartular uzun yıllar boyunca Van’da hakimiyetini süren uygarlıklardan biridir. I. Sarduri tarafından inşa edilen Van Kalesi, şehrin en eski yapılarından biridir. Şehir merkezine 5 kilometre mesafede yer alan kale, ‘Tuşba’ ismi ile Urartulara başkentlik yapması ile ünlüdür. Asur dilinde çivi yazılı kitabelerin bulunduğu Van Kalesi, geçmiş tarihlerde farklı medeniyetlerin uğrak noktası olarak kullanıldı.

Gürpınar ilçesinde bulunan Çavuştepe Kalesi ve Hoşap Kalesi şehrin en tarihi yapılarından biridir. Kentin önemli değerlerinden biri olan eserler, Van’ın milattan önceki dönemlerine aittir.

Kapalı havza konumunda olan Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölüdür. Halk arasında ‘Van Denizi’ olarak adlandırılan bölge, dünyanın en büyük sodalı gölüdür. Özellikle bahar ve yaz aylarında Van Gölünde düzenlenen tekne turları ile şehir keyifli bir seyahat rotası sunar. Aynı zamanda Van Gölü, şehrin en büyük sembollerinden biridir.

Eskişehir Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına

binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır.

Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Eskişehir Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı