Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Sivas’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 15 dakikadır.

Gaziantep Sivas uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Sivas Uçak Bileti

Gaziantep Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun en önemli yollarından biri olan İpek Yolu ve Kral Yolu’nun kesiştiği noktada yer alan Sivas, eski dönemlerde coğrafi konumu nedeniyle oldukça önemli bir ticaret kenti olarak kullanıldı. Yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra Türkiye’nin en büyük 2. şehri olan Sivas, tarihi değeri kadar, doğal güzelliği ile de ilgi çekicidir.

Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi, 18 Aralık 1919 tarihine kadar Milli Mücadele Karargahı olarak kullanıldı. Cumhuriyet döneminin oldukça önemli bir merkezini teşkil eden müzenin bir bölümü günümüzde kongre binası, diğer bölümü ise etnografik eserler müzesi olarak hizmete açıktır. Yapı, 19. yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin en güzel eserlerinden biridir. Binanın içinde Atatürk’ün dinlendiği oda ve kullandığı gündelik eşyalar bulunur.

Selçuklular tarafından 12. yüzyılda inşa edilen Sivas Eğri Köprü, 180 metre uzunluğa sahiptir. 5 metre genişliğindeki yapının üzerinde farklı medeniyetlere ait pek çok kalıntı yer alır. 18 adet kemere sahip olan yapı, eğri duruşundan dolayı ‘Eğri Köprü’ adını aldı. Kızılırmak’ın üzerinde bulunan köprü 600 yıllık görkemli tarihi ile oldukça ilgi çekicidir.

Gaziantep Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir.

Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Gaziantep Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı