Çok ucuz fiyatlarla Ordu Kastamonu  uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ordu’dan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 10 dakikadır.

Ordu Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Ordu’dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Ordu Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Ordu Kastamonu Uçak Bileti

Ordu Kastamonu Uçak Bileti

Batı Karadeniz Bölgesinin doğası, tarihsel süreçleri ve kültürel özellikleri ile dikkat çekici şehirlerinden biri olan Kastamonu, görülmeye değer bir kenttir. Asırlar boyunca çeşitli imparatorluklar ve beylikler tarafından önemli bir savunma merkezi ve liman olarak kullanılan il, özellikle milattan önce 65 tarihinden kalma kalıntıları ile dikkat çeker. Bugün pek çok antik kente, müzeye, türbeye, sivil mimarisini yansıtan yapılara ev sahipliği yapan şehrin dört bir yanı doğal güzelliğini sergileyen ormanlar, şelaleler ve milli parklar ile çevrilidir. Kent aynı zamanda sahil kesiminde yer alan ilçeleri ile bulunduğu bölgenin yaz turizmine hitap eder. Eşsiz güzellikteki koyları ve plajları ile misafirlerine huzur dolu bir tatil keyfi sunan Kastamonu, tüm bunların yanı sıra ülkemizin önemli gastronomi şehirleri arasındadır.

Şehre girdiğinizde ilk dikkatinizi çekecek olan Kastamonu konaklarıdır. Kentin asırlar boyunca şehir yaşamını ve kültürel özelliklerini en güzel şekilde betimleyen konakların coğrafi özelliklerin bir sonucu olarak ortaya çıktığı görülür. Genellikle iki veya üç kattan meydana gelen bu yapılara eski mimarilerin hakim olduğu dar ve taşlı sokaklarda sık rastlayabilirsiniz.

Ülkemizde az rastlanan bitki ve hayvan çeşitlerine ev sahipliği yapan Ilgaz Dağı Milli Parkı, Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden biridir. Muhteşem bir tabiata sahip olan bölge, eğlenceli aktiviteler ile her yaştan insana hitap eder. Tesise ait otellerde konaklamayı tercih edebileceğiniz gibi 2 veya 3 kilometre uzaklıktaki bungalov evlerde de konaklayabilirsiniz.

Ordu Kastamonu uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Ordu Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.