Çok ucuz fiyatlarla Trabzon Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Trabzon’dan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 15 dakikadır.

Trabzon Sivas uçak bileti al!

Sizde Trabzon’dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Web sitemizde en uygun uçak bileti fiyatları devamlı olarak mevcuttur. Bunları inceleyebilir ve yılın her mevsimi Trabzon Sivas ucuz uçak bileti alabilirsiniz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Trabzon Sivas Uçak Bileti

Trabzon Sivas Uçak Bileti

Özellikle Anadolu’nun önemli ticaret yolu olan İpek Yolu ve Kral Yolunun üzerinden geçtiği Sivas, geçmişten beri ticaretin yoğun olduğu noktalardan biridir. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından Konya’dan sonra gelen en büyük şehri olan Sivas, aynı zamanda Anadolu toplulukları arasında tarihi oldukça eskilere dayanan bir merkezdir.

Kent bugün sivil mimari özelliğini yansıtan tarihi yapıları, kültürel faaliyetleri ve doğal güzellikleri ile gezginlerine hoş bir seyahat rotası sunar.

Anadolu Selçuklularına bağlı Mengücek Beyliği tarafından inşa edilen Divriği Ulu Cami, bugün şehrin gözde simgesidir. “Divriği Mucizesi” olarak dünya genelinde bir üne sahip olan yapı, bugün üzerinde yer alan figürlerin her birinin özgün oluşu ile beğeni toplar. Üslubu, süslemeleri, örtü sistemleri ahenk içinde olan eser için Evliya Çelebi “Methinde diller kısır, kalem kırıktır” ifadelerini kullandı.

Trabzon Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti  bu güzergah için tercih edilebilir. Trabzon Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Trabzon Havalimanı içinden de Trabzon Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Trabzon Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.