Adıyaman’dan Trabzon’a seyahat etmek isteyenler Adıyaman Trabzon uçak bileti için TatilCity.NET’i tercih ediyor. TatilCity ekibi olarak ise sizlere seyahatiniz süresince faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler vermek istedik. Adıyaman’dan Trabzon’a günlük bir uçuş düzenlenmektedir. Adıyaman’dan Trabzon’a uçuş süresi aktarma dahilinde olmakla beraber 7 saat 15 dakika sürmektedir.

Adıyaman Trabzon uçak bileti al!

Adıyaman’dan Trabzon’a seyahat etmek ve en ucuz Adıyaman Trabzon uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.Net’e girerek pratik bir şekilde uçak biletlerini alıyorlar. İstenen gün ve saate göre en ekonomik Adıyaman Trabzon uçak bileti sitemizden temin edilebilir. Ucuz uçak bileti almak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Adıyaman Trabzon Uçak Bileti

Adıyaman Trabzon Uçak Bileti

Karadeniz’in önde gelen şehirlerinden Trabzon tarihi ve doğal pek çok yeri bilinir. Trabzon seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz bu yerlerden bazılarını paylaşmak istedik. Örneğin Trabzon denildiğinde akla ilk gelen tarihi yapılardan Sümela Manastırı, şehrin Maçka ilçesinde yer alır. Sarp kayalıklar üzerinde yer alan tarihi yapı özellikle turistler tarafından yoğun ilgi ile karşılanmakta. MS 5. yüzyılda inşa edilmiş olan Trabzon Kalesi ise şehrin simgelerinden. Bir tabiat harikası olan Uzun Göl çevresindeki yeşillik alan ve şirin evleri ile dikkat çeker.

Trabzon imparatorluğundan Kral I. Manuel tarafından kilise olara inşa ettirilen Ayasofya Müzesi, daha sonraki yıllarda cami ve hastane olarak kullanılmış bir yapı. Trabzonu kuş bakışı seyretmek isteyenler için ise Boztepe ideal bir yer. Özellikle gün batımını buradan izlemenin tadı bir başka. Trabzon’un Maçka ilçesinin Şimşirli Köyü yakınlarında yer alan Peristera Manastırı turistlerin ilgi gösterdiği başka bir değerli tarihi yapı. 1461-1512 arasında inşa edildiği düşünülen tarihi Bedesten içerisindeki kafelerde oturup bir şeyler içebilir, bu önemli yapıyı yakından inceleyebilirsiniz.

Adıyaman Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AnadoluJet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Adıyaman Trabzon uçak bileti Adıyaman Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Adıyaman Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.