Çok ucuz fiyatlarla Amasya Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Trabzon’a bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8  saat 5 dakikadır.

Amasya Trabzon uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Trabzon’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Trabzon uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Trabzon uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Trabzon Uçak Bileti

Amasya Trabzon Uçak Bileti

Tarihi, kültürü ve doğası ile Trabzon, Karadeniz Bölgesi denildiğinde ilk akla gelen illerimizden bir tanesi. Sadece yerli değil, yabancı turistlerin de büyük ilgisini çeken Trabzon’da gezip görmek isteyebileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Trabzon’u gezmeye şehrin simgesi olan Trabzon Kalesi’nden başlayabilirsiniz. Trabzon Kalesi şehrin en yüksek tepesinde bulunur. Deniz kıyısından başlar ve tepelere kadar uzanan bir yapısı vardır. Bizans çağından günümüze kadar gelebilmiş en önemli tarihi miraslardan birisidir. Trabzon’un bir diğer önemli tarihi mirası Sümela Manastırı’dır. Maçka’da yüksek bir konumda bulunan manastırın asıl adı ise Panagia Sumela veya Theotokos Sumela olarak geçmekte. Hemen her turistin şehre geldiğinde ilk olarak görmek istediği bu tarihi yapıyı mutlaka sizin de görmenizi öneririz.

Boztepe, Trabzon’u tepeden izlemek ve mavi ile yeşilin muazzam uyumunu görmek isteyenler için en ideal yer. 1461 yılında yapılmış olan tarihi Bedesten’i de gezmek isteyebilirsiniz. Kare planlı olarak düşünülüp tasarlanan Trabzon Bedesten’i düzenli yapısı ile dikkat çeker. Trabzon Müzesi ise bölgenin tarihine ışık tutan bir yer. Geçmişten günümüze Trabzon ve çevresinde yaşamış toplumlara dair izler görmek isterseniz mutlaka müzeyi ziyaret etmelisiniz. Çaykara ilçesinde bulunan ve yeşillikler içerisinde bir göl olan Uzungöl ise doğa tutkunlarını mest edecek.

Amasya Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Trabzon’a ya da Trabzon’dan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Trabzon uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Amasya Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.