Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Trabzon’a her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil  6 saat, 25 dakikadır.

Balıkesir Trabzon uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Trabzon Uçak Bileti

Balıkesir Trabzon Uçak Bileti

Muhteşem doğası, yaylaları, tarihi ve kültürü ile tam bir Karadeniz şehri olan Trabzon, görülmesi gereken ve nefes kesen bir tabiata sahiptir. Maçka ilçesinde bulunan Sümele Manastırı’nın bazı kaynaklara göre M.S. 365-395 yılları arasında yapıldığı düşünülüyor. Sarp kayalıklara inşa edilen manastır, muhteşem bir mimari kabiliyettir. Sümele Manastırı’nın hikayesi ise şu şekildedir; Aynı gece iki farklı rahip rüyalarında  Hz. İsa ve Hz. Meryem’i Sümele Manastırı’nın olduğu yerde görmüştür ve bunun ardından aynı yere Sümele Manastırı’nı inşa etmişlerdir. Burası dört mevsim yerli ve yabancı çok sayıda turistin uğrak noktalarından biri olmuştur.

Denizden gelebilecek saldırılara karşı inşa edilen Trabzon Kalesi 3 bölümden oluşur. Bunlar yukarı hisar, orta hisar ve aşağı hisardır. Trabzon’un doğal harikaları arasında yer alan kalenin ön tarafı deniz, arka tarafı ise yemyeşil ormanlık alandan oluşur. Trabzon Kalesi şehrin en yüksek tepesinde bulunur.

Vazelon Manastırı’nın M.S. 270 yılında kurulduğu ve İncil’deki Vaftizci Yahya Peygamber’e adandığı bilinir. Aynı zamanda manastır Trabzon’daki en eski manastır olma özelliğini taşıyor.

Balıkesir Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Balıkesir Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.