Çok ucuz fiyatlarla Bursa Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Trabzon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

Bursa Trabzon uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Trabzon Uçak Bileti

Bursa Trabzon Uçak Bileti

Yayla turizminin ülkemizdeki öncüsü olan Trabzon, doğası ve tarihi yapıları ile tam bir Karadeniz şehridir. Karadeniz insanının sıcakkanlılığı ve misafirperverliği ile bütünleşmiş olan şehir, pek çok turistik mekana ev sahipliği yapıyor. M.S. 365-395 yılları arasında yapıldığı düşünülen Sümela Manastırı Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alır. Rivayete göre aynı gece iki rahip de rüyasında şuan manastırın bulunduğu bölgede Hz. İsa ve Hz. Meryem’i görmüşlerdir. Rüyanın üzerine ise Sümela Manastırını inşa etmişlerdir. Sarp kayalıklar üzerine inşa edilen manastır, halk arasında ‘Meryem Ana’ olarak da bilinir. Derin vadi üzerinde etkileyici mimarisi ile yer alan Sümela Manastırı, Trabzon’da görülmesi gereken yapıların başında gelir.

Bir tarafı yeşillikler, diğer tarafı ise denizle kaplı olan Trabzon Kalesi, denizden gelebilecek her türlü saldırıyı önlemek amacı ile inşa edilmiştir. Şehrin en yüksek tepesinde yer alan kale, konum itibariyle tüm kente hakimdir. Trabzon kalesi konumuna göre Yukarı Hisar, Orta Hisar ve Aşağı Hisar olarak üç bölüme ayrılır. Kale heybetli duruşu ile şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir.

Bursa Trabzon uçak bileti fiyatları

Tarbzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Bursa Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.