Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Trabzon’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 40 dakikadır.

Diyarbakır Trabzon uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Trabzon Uçak Bileti

Diyarbakır Trabzon Uçak Bileti

Karadeniz’in yeşili ve oksijeni en bol şehirlerinden olan Trabzon, gezi turlarının vazgeçilmez ismidir. Ülkemizin turizm noktalarından biri olan Trabzon; yaylaları, ormanları, hırçın sahilleri ve farklı milletlere ait pek çok tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine topluyor.

Trabzon’un Maçka ilçesinde yer alan Sümela Manastırı, M. S. 365-395 yıllarında inşa edilmiştir. Rivayete göre aynı gece, aynı noktada iki rahibin de rüyalarında Hz. İsa ve Hz. Meryem’i gördükleri yere manastırı inşa etmeleri ile meydana gelmiştir. Sarp kayalıklar üzerine kurulan Sümela Manastırı, halk arasında ‘Meryem Ana’ olarak da bilinir. Aşılması zorlu bir yola sahip olan bölge aynı zamanda Trabzon’un doğal güzelliğini gözler önüne seriyor. Şehrin ve ülkemizin en önemli eserlerinden biri olan Sümela Manastırı, Trabzon’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Maçka ilçesinde yer alan bir başka yapı ise Vazelon Manastırıdır. Manastırın M. S. 270-317 yılları arasında kurulduğu bilinir. Sümeladan farklı olan yapının içinde mağaralar ve ayazma bulunuyor. Zabulon adlı dağ üzerine inşa edilen manastır, sarp kayalıklar üzerinde yer alıyor.

Peristera Manastırı, Altındere Vadisi, Garester Yaylası şehirde doğası ile büyüleyen noktalardır.

Diyarbakır Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Diyarbakır Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı