Çok ucuz fiyatlarla Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kahramanmaraş’tan Trabzon’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 15 dakikadır.

Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti al!

Sizde Kahramanmaraş’tan Trabzon’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Trabzon’da nerelere gidebiliriz?

Kahramanmaraş Trabzon Uçak Bileti

Kahramanmaraş Trabzon Uçak Bileti

Muhteşem doğası, tarihsel güzellikleri, etnik tarzı ve yöresine özgü lezzetleri ile Türkiye’nin en güzel seyahat rotalarından biri olan Trabzon; Doğu Karadeniz’in en gözde şehirlerinden biridir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkları konuk eden kent, özellikle Pontus Rum’a uzun yıllar boyunca başkentlik yaptı.

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı şehrin en ilgi çekici mimarilerinden biridir. 365 ve 395 yılları arasında iki rahibin aynı gece Hz. İsa ve Hz. Meryem’i aynı yerde görmeleri üzerine inşa edilen manastır, günümüzde hala etnik yapısının birçok özelliğini koruması ile dikkat çeker. ‘Meryem Ana’ olarak da adlandırılan yapıya ulaşmak Karadeniz’in engebeli yollarından dolayı bir hayli zordur.

Manastırlar açısından zengin olan şehir, pek çok uygarlığa ait en güzel eserleri ile oldukça ilgi çekicidir. Maçka’ya bağlı Şimşirli Köyü sınırlarında bulunan Peristera Manastırı, 8. yüzyılın ortalarına ait bir eserdir. Asırlar boyunca pek çok milletin önemli dini merkezlerinden biri olan manastır, sarp kayalıklar üzerinde dik bir yamaçta yer alır. Peristera Manastırı, şehrin tarihsel turu için vazgeçilmez noktalarından biridir.

Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti fiyatları

Trabzon seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Trabzon seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmekle beraber yılda ortalama 250 bin yolcunun geçiş noktası olmaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafede bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için ise çeşitli alternatifler kullanabilirsiniz.

Eğer Kahramanmaraş merkeze toplu taşıma araçları ile gitmek isterseniz Kahramanmaraş Belediyesi tarafından tahsis edilen belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Terminal dışında yer alan duraklardan otobüslere binebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için bir diğer yol ise HAVAŞ servisleridir. HAVAŞ, belirli saat aralıkları ile seferler düzenlemekte. Bu saatleri göz önüne alarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma aracı olarak minibüsleri de tercih edebilirsiniz. Minibüs duraklarından sürekli olarak şehir merkezine minibüsler kalkmakta ve buradan kolaylıkla şehre geçiş yapabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz taksi ile de şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Terminalde yer alan taksi durağından bir taksiye binerek şehre hızlı bir şekilde varabilrisiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz terminalde araç kiralama firmalarından bütçenize uygun dilediğiniz modelde bir araç kiralayabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı içinden de Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti satın alınabiliyor.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 6 km uzaklıkta ve sahil kenarında konumlanmış olan Trabzon Havalimanı’ndan merkeze ulaşmak oldukça kolaydır.

Ayrıca havalimanı Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine otobüs seferleri dolmuş ve taksi seçenekleri ile gitmek mümkündür.

Bununla beraber eğer otel rezervasyonu yaptırdıysanız bazı otellerin havalimanı servisleri olduğunu hatırlatalım.

Havalimanında Rize, Giresun gibi yakın yerlere HAVAŞ ile servis imkanı da bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Trabzon uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.