Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Muş’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 25 dakikadır.

Çanakkale Muş uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Muş Uçak Bileti

Çanakkale Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Muş, özellikle tarihi camileri, evleri, kaleleri ile oldukça ilgi çekicidir. Tarihi dokusunun yanı sıra doğal güzelliği ile de ön plana çıkan Muş, ülkemizde gezi rotanıza eklemeniz gereken yerlerden biridir. Özellikle Moğol istilasının olduğu dönemlerde pek çok kaynakta ismi geçen Muş Kalesinin inşa tarihi tam olarak bilinmiyor. Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçen Muş Kalesi, tarihte birçok savaşa tanık olmuştur. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için kullandığı güzergahta olmasından dolayı oldukça stratejik bir noktada yer alan kale, geçirilen savaşlar neticesinde fazlasıyla tahrip olmuştur. Selçuklu, Arap ve Osmanlı uygarlıklarına ait pek çok mezar yer alır. Kale, Muş’ta görülmesi gereken yerler arasındadır.

Avlusunda Şeyh Muhammedi Mağribi’nin kabri bulunan Muş Ulu Caminin yapım aşaması tam olarak bilinmiyor. Şehir merkezinde yer alan Ulu Cami, moloz taşlardan yapılmıştır. Geçirdiği son depremde yıkılan minaresi son olarak 1968 yılında yenilenmiştir. Taşıdığı kalıntılar ile 19. yüzyılın ikinci yarısında yapıldığı düşünülen Ulu Cami, şehirde inanç turizminin yoğun olarak yaşandığı mekanlar arasında bulunur.

Çanakkale Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Çanakkale Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.