Çok ucuz fiyatlarla Mardin Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Giresun’a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 35 dakikadır.

Mardin Giresun uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Giresun’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Giresun Uçak Bileti

Mardin Giresun Uçak Bileti

Bir doğa harikası olan Giresun, dört bir yanındaki sahilleri, ormanları, şelaleleri, piknik alanları ile ülkemizin el değmeyen noktalarından biridir. Tarihte Pontus Rum’un uzun yıllar boyunca hakimiyeti altına giren kent, çeşitli kültürlere ait mimarileri ile görenleri kendine hayran bırakır.

Yeşille mavinin buluştuğu Giresun Adası, Karadeniz’de yer alan iki adadan biridir. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan nokta, aynı zamanda Doğu Karadeniz’in yaşanılabilir tek adasıdır. Giresun şehir merkezinin yaklaşık olarak 2 kilometre uzaklığında bir konuma sahip olan bölge Giresun’dan hareket eden tekne turları ile yarım saatte ulaşılabilir mesafededir. Mitolojide Güç Tanrısı Herkül’ün ziyareti ile adından bahsettiren ada, şehirde kültürel, tarihi ve doğal güzelliğin iç içe geçtiği noktadır.

Milattan önce 2. yüzyılda Pontus Kralı 1. Farnakes tarafından inşa edildiği bilinen Giresun Kalesi, kenti ikiye bölen bir yarımada üzerindedir. Şehrin en yüksek tepelerinden birine hakim olan yapı, muhteşem Giresun manzarasını gözler önüne serer. İç ve dış kale olmak üzere iki ayrı bölüme ayrılan yapının günümüze kadar birçok kısmı yıkılsa olsa da hala önemini korur.

Mardin Giresun uçak bileti fiyatları

Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Giresun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Mardin Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.