Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Şırnak’a haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 5 dakikadır.

Erzurum Şırnak uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

Erzurum Şırnak Uçak Bileti

Erzurum Şırnak Uçak Bileti

1990 yılında çevresindeki bazı yerleşim yerlerini bünyesine alarak il olan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin uç şehirlerinden biridir. Irak ve Suriye birleşkeninin sınır noktası olan kent, Cudi Dağı eteklerinde kuruludur. Cizre surlarının gemi şeklinde olması ve Hz. Nuh Peygamberin türbesinin Cizre’de olması sebebi ile Şırnak günümüzde Türkiye’deki önemli inanç turizm bölgelerinden biridir.

Finik Ören Yeri ve Kalesi, bölgenin en eski tarihlerine dayalı önemli değerlerinden biridir. Finik Kalesinin oldukça yakınında yer alan yapı, geniş bir alanı kapsar. M. Ö. 4000 yılından kalma olan bölge Cizre ilçesinde yer alır. İçinde ve çevresinde çeşitli dönemlere ait kale, kervansaray, mağara, oyularak yapılan yaşam alanları, kadın ve erkek kabartmaları, motifler ve figürler bulunur. Ören yeri kentin kültürel tarihini simgeleyen bir yapıdır.

Hz. Ömer döneminde bölgenin İslam ordularının eline geçmesi sonucu eski bir kiliseden camiye dönüştürülen yapı, ‘Erderli Kapı Tokmağı’ ile oldukça ilgi çekicidir. Selçuklu döneminin önemli bir mimari özelliğini yansıtan Cizre Ulu Caminin önemli eserleri İstanbul’da yer alan Türk İslam Eserleri Müzesinde bulunur.

Erzurum Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Erzurum Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı