Çok ucuz fiyatlarla Samsun Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Konya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 5 dakikadır.

Samsun Konya uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Konya Uçak Bileti

Samsun Konya Uçak Bileti

Türkiye’nin yüz ölçümü en büyük şehri olan Konya, İç Anadolu Bölgesindedir. Anadolu kentleri arasında tarihi en eskilere dayanan yerleşimlerden biri olarak karşımıza çıkan şehir, yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklara kapısını açtı. Bunun sonucu olarak günümüzde Konya tarihi ve kültürel turların vazgeçilmez adresidir. Hanlar, türbeler, medreseler ve camiler ile hayranlık uyandırıcı bir mimariye ev sahipliği yapan il, aynı zamanda taşıdığı değerler ile de ülkemizin inanç turizmi merkezlerinden biridir.

Konya’da ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin yer aldığı Mevlana Müzesi gelir. Kentin en değerli sembolü olan mekan yarattığı hoşgörü felsefesi altında tüm insanlığa hitap eden Mevlana ile özel bir anlam taşır. Yeşil kubbesi ile beğeni kazanan eser, Osmanlı dönemini andıran iç ve dış tasarımların hakim olduğu mescit ve semahaneden oluşur. Hz. Mevlana’nın kıyafetleri, kişisel eşyaları, değerli el yazmaları ve sabır taşlarının yer bulduğu Mevlana Müzesi dergah eşyaları ile de dikkatleri üzerine çeker. 1926 tarihinde türbeden müzeye çevrilen yapı yıl içinde şehrin en çok yerli ve yabancı turist ağırlayan turizm destinasyonudur.

Samsun Konya uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Samsun Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.