Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Ankara’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 10 dakikadır.

Dalaman Ankara uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Ankara Uçak Bileti

Dalaman Ankara Uçak Bileti

Farklı mimarisi, Türk İslam kültürünü sentezleyen yapısal duruşu ile dikkatleri üzerine çeken Ankara, Türkiye’nin başkenti olması ile de ayrı bir değer ifade eder. Osmanlı döneminden beri ülkemizin en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Ankara, özellikle Milli Mücadele döneminin en önemli kentlerinden biridir.

Şehrin en önemli sembollerinden biri olan Ankara Kalesi 4 bin yılı aşkındır çeşitli uygarlıkların önemli savunma ve yerleşim merkezi olarak görev aldı. Kimler tarafından, hangi tarihler arasında kurulduğu tam olarak bilinmeyen yapı günümüzde farklı medeniyetlerin en yalın izlerini üzerinde taşır. Oldukça görkemli bir eser olan Ankara Kalesi, Altındağ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restore çalışmaları neticesinde turizme kazandırıldı.

Cumhuriyetin kurucusu ve ülkemizin 1. Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir, Türkiye’nin en değerli noktalarının başında gelir. Çankaya ilçesinde yer alan Anıtkabir’in eski adı Rasattepe’dir. Muhteşem bir manevi hazza ve mimariye ev sahipliği yapan bölge Ankara’da görülmesi gereken yerler bakımından 1. sırada yerini alır. 2. Ulusal Mimarlık Döneminin en önemli mimarisi sayılan Anıtkabir’de aynı zamanda İsmet İnönü ve Cemal Gürsel’in kabirlerin de vardır.

Dalaman Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Dalaman Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.