Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Çanakkale uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Çanakkale’ye her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 15 dakikadır.

Dalaman Çanakkale uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Çanakkale uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Çanakkale’de nerelere gidebiliriz?

Dalaman Çanakkale Uçak Bileti

Dalaman Çanakkale Uçak Bileti

Pek çok uygarlığın tarihinde iz bırakan Çanakkale, ülkemizin manevi değerlerle örtülü bir şehridir. Birçok kültürel mirasa ev sahipliği yapan kent, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadelenin önemli adımlarından biridir. Süregelen tarihi ve kültürel özelliklerini sergileyen müzeler ile çevrili olan Çanakkale, aynı zamanda eşsiz güzellikteki plajları ve günümüzde hala bakir kalan koyları ile de yaz turizminin nabzını tutar.

Homeros’un kaleme aldığı İlyada Destanında adı geçen Troya Antik Kenti, dünya genelinde büyük bir üne sahiptir. Kaz Dağının eteklerinde Tevfikiye Köyü sınırları içinde olan bölge, 5 Haziran 1988 tarihinde UNESCO Dünya Mirasları Listesine girmeye hak kazandı. İlk araştırmaların 1870 yıllarında yapıldığı antik kent, eski dönemlerinde denize yakın bir konumda olmasına rağmen Karamenderes Nehrinin alüvyonları nedeni ile günümüzde iç kesimlere taşındı. Yıllar boyunca gerçekleşen kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkarılan bazı eserler günümüzde Türkiye, Rusya ve Almanya’nın çeşitli müzelerinde ziyaretçileri ile buluşur. 3000 yıllık köklü bir tarihin ve çeşitli uygarlıkların izlerini barındıran Troya Antik Kenti , toplamda 9 katmana sahiptir.

Dalaman Çanakkale uçak bileti fiyatları

Çanakkale seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Çanakkale seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Çanakkale uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Çanakkale uçak bileti satın alınabiliyor.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Dalaman Çanakkale uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.