Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Hatay uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Hatay’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 15 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Hatay otelleri de Tatil City’de. Hatay otelleri arasından sizlere en uygun, en ucuz olan otelleri kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Hatay Otelleri

Hatay’da yapılacak şeyler

Hatay’a gitmek isteyenlere bilgi verelim. “Hatay’da Yapılacak Şeyler” bu şehre gideceklere turistik bir kitap mantığı ile hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Hatay Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Dalaman Hatay uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Hatay’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Hatay uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hatay’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Hatay Uçak Bileti

Dalaman Hatay Uçak Bileti

“Medeniyetler beşiği” Hatay, günümüzde hala üç büyük dinin hoşgörü içinde yaşadığı topraklardır. Muhteşem bir coğrafyaya sahip olan kent, Suriye ile sınır komşusudur. Bu özelliği ile beraber yıllar boyunca stratejik olarak özel bir konuma hakim olması ile bilinen Hatay, Mezopotamya ve Anadolu arasında tarihsel ve kültürel bir süzgeçtir. Şehrin pek çok yeri çeşitli uygarlıklar tarafından inşa edilen pek çok kilise, manastır, antik kent ile çevrilidir. Özel bir değer ifade eden Hatay, gezginlerini tarihsel yolculuğa çıkarmaya olanak tanır.

Büyük İskender’in generallerinden Seleucos I. Nikator tarafından milattan önce 300’lü yıllarda inşa edilen Antakya Kalesi, şehrin eski tarihlerine ait bir yapıdır. 12 kilometre uzunluğa sahip olan kale tarih boyunca sıra ile Romalılar, Bizanslılar, Haçlılar, Selçuklular tarafından ele geçirildi. 360 kulesinin bulunduğu kalenin duvarları günümüzdeki halini Bizans İmparatoru Justianus döneminde aldı. Halep Kapısı, Demir Kapı, Köpek Kapısı, Köprü Kapısı ve Şam Kapısı olmak üzere beş adet kapının bulunduğu Antakya Kalesi, heybetli mimarisi ile şehrin beğeni toplayan yapılarından biridir.

Dalaman Hatay uçak bileti fiyatları

Hatay seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hatay seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Hatay uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Hatay uçak bileti satın alınabiliyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Dalaman Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.