Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ'dan Şanlıurfa'ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 10 dakikadır.

Ekonominize uygun Şanlıurfa otelleri TatilCityNET'de. Ucuz tatil paketi arayanlara ucuz Şanlıurfa uçak bileti web sitemizde!

Şanlıurfa Otelleri

Şanlıurfa'da yapılacak şeyler

Şanlıurfa'ya, düşler şehrine gidecekler için bilgiler… Şanlıurfa gezi rehberi sizler için hazırlandı.

tatil city

Şanlıurfa ucuz uçak bileti

Elazığ Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Şanlıurfa'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa'da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Tokat Uçak Bileti

Elazığ Tokat Uçak Bileti

Türkiye'nin önemli inanç turizm merkezlerinden biri olan Şanlıurfa, bu sebeple yılın dört mevsimi yerli ve yabancı pek çok gezgini konuk eder. Anadolu'nun en eski kentlerinden biri olan Şanlıurfa tarihi, kültürel ve doğal güzelliği ile ülkemizin dikkat çeken kentlerinden biridir.

Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, Urfa'nın en önemli turizm alanlarından biridir. Dergah olarak da adlandırılan bölgede cami, avlu, havuz, hücre ve mescit bulunur. Hz. İbrahim'in devrin zalim hükümdarı Nemrut tarafından yakalanıp ateşe atıldığı yer olan Balıklıgöl, Dergah gibi Şanlıurfa'nın inanç turizmine hitap eden noktalarından biridir. Gölün etrafı tarihi cami ile çevrilidir. Balıklıgöl aynı zamanda şehrin en çok turist çeken bölgesidir. Mevlid-i Halil Cami ve Hz. Eyyüb Peygamberin Sabır Makamı da Urfa'nın dini mekanları arasındadır.

Ur şehrinin ticari bir kolu olması amacı ile kurulan Harran Evleri, bölgenin en eski yerleşim biridir. Tarihi M. Ö. 2000'li yıllara dayanan Harran Evleri, günümüzde hala yerleşim birimi olarak kullanılır. Oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip olan evler, eski dönemde insanların yaşam biçimine göre dizayn edilmesi ile bilinir.

Elazığ Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet'in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Elazığ Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı