Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Sivas uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ'dan Sivas'a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 45 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Sivas otelleri de Tatil City'de. En uygun tatili arayanlara en uygun Sivas uçak bileti sitemizde..

Sivas Otelleri

Sivas'da yapılacak şeyler

Dervişler diyarı Sivas.. Anadolunun kültür başkentlerinden birisi olan bu önemli şehrimize gidecekler için bilgiler derledik. Üstelik bir de Sivas gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Sivas ucuz uçak bileti

Elazığ Sivas uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Sivas'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas'ta nerelere gidebiliriz?

Elazığ Sivas Uçak Bileti 300x229

Elazığ Sivas Uçak Bileti

Roma döneminde ‘Sebastaia' adı ile bilinen Sivas, tipik bir Anadolu şehridir. Özellikle Romalılar tarafından uzun yıllar önemli bir yerleşim yeri olarak kullanılan şehrin yine Romalılar tarafından kurulduğu bilinir. Mimari yapıları ve köklü tarihinin yanı sıra Sivas, doğal güzellikleri ile de ilgi çeken bir kenttir.

Halk arasında Koçhisar Gölü olarak da bilinen Hafik Gölü, şehrin tabiat güzellikleri arasında yer alır. Olta balıkçılığının yaygın olduğu gölün çevresinde pek çok işletme bulunur. Güzel bir kahvaltı sonrasında Hafik Gölü etrafında yapacağınız doğa yürüyüşü ile göl ve çevresini keşfedebilirsiniz.  Doğal güzellikleri ile gezilmesi gereken pek çok turizm bölgesine sahip olan Sivas'ın Gürpınar Gölü de gezginlerin uğrak noktaları arasındadır. Güneşin dünyaya olan uzaklığına göre renk değiştirme özelliği bulunan Gürpınar Gölü, aynı zamanda bölgenin en güzel dalış noktalarından biridir.

Sivas'ın en ünlü ilçelerinden biri olan Divriği Kalesi, tarihte önemli bir yere sahiptir. Bizans ve İran arasındaki sınır karakollarından biri olan kale, stratejik olarak bölgenin önemli bir merkezi durumundadır.

Elazığ Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet'in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY'nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Elazığ Sivas uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı