Çok ucuz fiyatlarla Erzincan Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzincan’dan Amasya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 30 dakikadır.

Erzincan Amasya uçak bileti al!

Sizde Erzincan’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzincan Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Erzincan-Amasya-Uçak-Bileti-300x200 Erzincan Amasya Uçak Bileti

Erzincan Amasya Uçak Bileti

Anadolu kentleri arasında tarihi en eskilere dayanan yerleşim birimlerinden biri olan Amasya, Orta Karadeniz Bölgesinde yer alır. Kurtuluş Savaşının başlangıcının atıldığı, pek çok düşünür ve sanat insanının memleketi ve aynı zamanda Osmanlı’nın önemli eyaletlerinden biri olan Amasya, kültürel turizm bakımından oldukça ilgi çeken şehirlerden biridir.

Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya insanı tarafından Sultaniye Medresesi olarak da isimlendirilir. 1866 yılında yapımı tamamlanan medrese, 4 eyvanlı planı ile mimari açıdan farklı bir zevke sahiptir. 20 adet medrese odasının sıralandığı Çelebi Mehmet Medresesi, Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa tarafından inşa edilen bir yapıdır.

Şehrin en ilgi çekici noktalarından biri olan Borabay Gölü, Amasya’nın tabiat güzelliğinin bir göstergesidir. Doğal bir krater gölü olma özelliğine sahip olan bölge, Taşova ilçesinde bulunur. Derinliği 25 metreyi bulan Borabay, yeşilin farklı tonlarının bir arada buluştuğu bir doğa harikasıdır.

Şehrin odak noktası olan Yalıboyu Evleri, Osmanlı dönemi 19. yüzyılın sivil mimari örneklerini yansıtır. Yeşilırmak sahil şeridi boyunca uzanan bu evler günümüzde restoran, bar, otel ve sanat merkezi olarak kullanılır.

Erzincan Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzincan Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Erzincan Havalimanı içinden de Erzincan Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Erzincan Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı