Çok ucuz fiyatlarla Erzincan Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzincan'dan Diyarbakır'a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 20 dakikadır.

Diyarbakır uçak bileti fiyatlarımız içerisinde promosyon biletler de bulunuyor! Diyarbakır otelleri için de bazı dönemlerde promosyonlarımız geçerli.

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır'da yapılacak şeyler

Diyarbakır'a gitmek istiyorsunuz ama şehri tanımıyorsunuz. Sizler için Diyarbakır gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Diyarbakır ucuz uçak bileti

Erzincan Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Erzincan'dan Diyarbakır'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzincan Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır'a nerelere gidebiliriz?

Erzincan Diyarbakır Uçak Bileti

Erzincan Diyarbakır Uçak Bileti

Türkiye'nin yerleşime açık en eski şehirlerden biri olan Diyarbakır, yıllar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapması ile bilinir. Cami, kilise, kervansaray, han ve müze gibi kültürel turizm açısından pek çok yapıya sahip olan şehir, ülkemiz için oldukça büyük bir değer barındırır. Kültürel tarihinin yanı sıra kent, gerek şehir merkezinde, gerekse çevresindeki tabiat güzelliği ile de ilgi çekicidir.

M. S. 639 yılında bölgenin Türkleşmesi ile Mar Toma Kilisesinin camiye çevrilmesi sonucu meydana gelen Diyarbakır Ulu Cami, Anadolu'nun en eski camilerinden biridir. ‘5. Harem-i Şerif' olarak tanınan cami, İslam uygarlığı açısından oldukça büyük bir öneme ev sahipliği yapar. Hanefiler ve Şafiler olarak iki ayrı bölümü bulunan caminin duvarlarında farklı medeniyetlere ait pek çok kitabe yer alır.

Kesme taştan yapılan süslü minberi ile ilgi çekici bir görünümde olan Behram Paşa Cami, modern sıkıştırma tekniği ile de oldukça ünlüdür. Mimar Sinan eseri olan cami, 16. yüzyıl İznik Çinilerine sahiptir. Behram Paşa Cami, mimari açıdan kentin en gözde yapıları arasındadır.

Erzincan Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzincan Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Erzincan Havalimanı içinden de Erzincan Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Erzincan Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı