Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum'dan Diyarbakır'a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 55 dakikadır.

Diyarbakır uçak bileti fiyatlarımız içerisinde promosyon biletler de bulunuyor! Diyarbakır otelleri için de bazı dönemlerde promosyonlarımız geçerli.

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır'da yapılacak şeyler

Diyarbakır'a gitmek istiyorsunuz ama şehri tanımıyorsunuz. Sizler için Diyarbakır gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Diyarbakır ucuz uçak bileti

Erzurum Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Erzurum'dan Diyarbakır'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır'da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Diyarbakır Uçak Bileti

Erzurum Diyarbakır Uçak Bileti

Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Diyarbakır, köklü bir geçmişe sahiptir. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır han, müze, kale, kilise, köprü ve kervansarayları ile oldukça ilgi çekici bir mimariye ev sahipliği yapar.

İslam ordularının M. Ö. 639 yılında şehri ele geçirmesi ile birlikte Mar-Toma Kilisesi, Ulu Camiye çevrildi. Müslümanlar arasında 5. Harem-i Şerif olarak adlandırılan yapı, Anadolu'nun en eski camileri arasındadır. Duvarlarında farklı uygarlıklara ait pek çok kitabesi bulunan Diyarbakır Ulu Cami, Hanefiler ve Şafiler bölümü olarak kendi içinde ayrılır. Aynı zamanda cami, Mesudiye Medresesine açılan güneş saati ile de oldukça ünlüdür.

1572 yılında Diyarbakır Valisi Behram Paşa tarafından inşa edilen Behram Paşa Cami, şehirdeki Mimar Sinan eseridir. Kesme taştan yapılan mimarisi ve süslü minberi ile İslam aleminde oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip olan cami, modern sıkıştırma tekniği ile yapıldı.

3. yüzyıl eseri olan Meryem Ana Kilisesi, Geç Roma Dönemine ait bir eserdir. Ortodoks Süryanilerine ait olan yapı mihrabı ile ilgi çekici bir yapıdır. Mesudiye Medresesi ve Dört Ayaklı Cami de kentte mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Erzurum Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum'da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı'ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi'ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı'nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Erzurum Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı