Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir'den Elazığ'a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 5 dakikadır.

Eskişehir Elazığ uçak bileti al!

Sizde Eskişehir'den Elazığ'a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ'da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Elazığ Uçak Bileti 200x300 Eskişehir Elazığ Uçak Bileti

Eskişehir Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümünde bulunan Elazığ, ülkemizdeki en eski şehirlerden biridir. Yüksek bir tepedeki Harput Kalesinin etekleri üzerine kurulu olan Elazığ, günümüzde oldukça önemli bir değere ev sahipliği yapar. Tarihi bütünlüğünün yanı sıra doğal güzelliği ile de göz dolduran şehir, Türkiye'de turizmin yoğun olduğu bir kenttir.

Seyitgazi ilçesinde bulunan Üryan Baba Türbesi, 1517 yılında Osmanlılar tarafından inşa edildi. Günümüzde hala bakıldığı zaman Osmanlı mimarisini muhafaza eden türbe, kare planlı yapısı ile dikkat çekicidir. Şehrin önemli inanç turizmi mekanlarından biri olan Üryan Baba Türbesi, dört mevsim boyunca da pek çok ziyaretçinin akınına uğrar.

İç avlu, son cemaat yeri ve iç cami olarak üç bölümden meydana gelen Harput Ulu Cami, Anadolu'nun en eski yapıları arasında kendini gösterir. Duvarları moloz taştan yapılan cami dikdörtgen planlıdır. Günümüzde hala ibadete açık olan cami belli aralıklar ile aslı bozulmadan tamirat gördü.

Yakubi Kilisesi, Süryani Kilisesi ve Kızıl Kilise gibi farklı isimlere sahip olan Meryem Ana Kilisesi, Anadolu'nun en eski ibadet mekanlarından biridir. Yapıldığı dönemlerde bölgedeki putperestlerin putları sakladığı ve gizli olarak ibadet ettiği mekan olan Meryem Ana Kilisesi, şehrin önemli bir tarihini yansıtır.

Eskişehir Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet'in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Eskişehir Elazığ uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı