Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Muş’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 40 dakikadır.

Gaziantep Muş uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Gaziantep-Muş-Uçak-Bileti-300x225 Gaziantep Muş Uçak Bileti

Gaziantep Muş Uçak Bileti

Tipik bir Anadolu kenti olan Muş, sahip olduğu camileri, türbeleri, kaleleri ve evleri ile Doğu Anadolu Bölgesinin görülmeye değer şehirlerinden biridir. Tarihi dokusunu her sokakta hissettiren kent, oldukça köklü bir geçmişe ev sahipliği yapar.

Muş’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Muş Kalesinin, kimler tarafından ve hangi tarihte yapıldığı tam olarak bilinmez. Moğol istilaları sırasında yaşanan savaşlarda adı geçen kale, Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçti. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için önemli kapılarından biri olan Muş Kalesi, Bizans, Osmanlı ve Selçuklu gibi farklı kültürlerin kalıntılarını barındırır.

Şehrin inanç turizmi mekanlarından biri olan Muş Ulu Cami, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Moloz taşlı ve dikdörtgen planlı yapısı ile Türk İslam eserini en güzel şekilde yansıtan yapılardan biri olan Ulu Caminin son halini alması 1968 yılına aittir.

1307 yılına ait bir yapı olan Yıldızlı Han, eski dönemlerde bölgenin en önemli ticaret merkezleri üzerinden yer alması ile bilinir. 52 adet dükkandan oluşan Yıldızlı Han, şehrin tarihsel ve kültürel tarzını yaşatan en önemli noktalardan biridir.

‘Gaziantep Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Gaziantep Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı