Çok ucuz fiyatlarla Giresun Mardin uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun'dan Mardin'e haftada üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 30 dakikadır.

Mardin otelleri içinden en uygun fiyatları olan otelleri sizler için seçtik. Ucuz tatil fırsatları ile beraber ucuz Mardin uçak bileti de web sitemizde!..

Mardin Otelleri

Mardin'de yapılacak şeyler

Mardin'e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Mardin'de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Mardin Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Mardin ucuz uçak bileti

Giresun Mardin uçak bileti al!

Sizde Giresun'dan Mardin'e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin'de nerelere gidebiliriz?

Giresun Mardin Uçak Bileti 300x200

Giresun Mardin Uçak Bileti

Türkiye'nin medeniyetler ve kültürler beşiği olan Mardin, yalnızca bulunduğu bölgenin değil, Türkiye'nin de en önemli kültürel zenginliğini yansıtan şehirlerinden biridir. Kültür turlarının vazgeçilmez rotası olan şehir camileri, kiliseleri, manastırları ve yalnızca kendine özgü mimarisi ile oldukça ilgi çekicidir. Misafirperver insanları ile farklı dinlerin ve kültürlerin buluştuğu kent, ülkemizin görülmeye değer en görsel şehridir.

‘Kartal Yuvası' olarak da adlandırılan Mardin Kalesi, 1600 yıllık köklü tarihi ile günümüze kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan bir yapıdır. Kale Mezopotamya'nın eşsiz güzelliğine karşı duruşu ile görenleri büyüleyen bir cazibeye sahiptir. Asıl tarihinin 10. yüzyıla dayandığı Mardin Kalesi Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar, Sümerler ve Persliler tarafından savunma merkezi olarak kullanıldı.

Mardin şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan Deyrulzafaran Manastırı, Süryanilerin dünya üzerindeki en önemli ibadet mekanlarından biridir. 52 Süryani patriğinin anıtsal mezarının yer aldığı bölge, eski dönemlerde güneş tapınağı olarak kullanılması ile bilinir. Günümüze kadar gelen rivayete göre manastırın içinde safran çiçeği açması üzerine manastırın inşası aşamasında harçlarda safran çiçeği kullanıldı.

Giresun Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun'a hem de Ordu'ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı'na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Giresun Mardin uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı