Çok ucuz fiyatlarla Hatay Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay'dan Diyarbakır'a haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 10 dakikadır.

Diyarbakır uçak bileti fiyatlarımız içerisinde promosyon biletler de bulunuyor! Diyarbakır otelleri için de bazı dönemlerde promosyonlarımız geçerli.

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır'da yapılacak şeyler

Diyarbakır'a gitmek istiyorsunuz ama şehri tanımıyorsunuz. Sizler için Diyarbakır gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Diyarbakır ucuz uçak bileti

Hatay Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Hatay'dan Diyarbakır'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır'da nerelere gidebiliriz?

Hatay Diyarbakır Uçak Bileti 300x200

Hatay Diyarbakır Uçak Bileti

17 ilçesi bulunan Diyarbakır, M. Ö. 700 yılından günümüze kadar aktif bir yerleşim yeri olarak kullanılması sonucu günümüzde büyük bir tarihsel mirasa kucak açan bir şehirdir. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan kent; Asurlular, Medler, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Abbasiler, Oğuzlar, Hurriler, Selçuklular ve Osmanlılardan kalma çok sayıda han, kervansaray, cami, kilise, manastır ve kaleye sahiptir. Zengin bir tarihsel mirasa ev sahipliği yapan kent, doğal güzelliği ve yöresel kültürü ile de ziyaretçilerini hayran bırakır.

Anadolu'nun en eski camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami, şehrin en ünlü camisidir.  Martoma Kilisesinin 639 yılında Hz. Ömer döneminde dönüştürülmesi ile meydana gelen yapı, 1091 yılında Büyük Selçuklu Hükümdarı Melikşah'ın emri üzerine büyük bir restorasyondan geçirildi. Çeşitli tarihlerde defalarca eklentiler ile değiştirilen Ulu Cami, üzerinde tarihini yansıtan kitabelere de sahiptir.

Dicle Nehrinin geçtiği Diyarbakır, doğal güzellikler açısından da adından söz ettirir. 6. yüzyılda I. Anastasias Döneminde yapıldığı bilinen On Gözlü Köprünün, eski tarihlerde şehrin kuşatılması esnasında yıkıldığı ve Bizans İmparatoru Juannes Tzimisces tarafından yeniden inşa ettirildiği bilinir.

Hatay Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay'a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye'ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Hatay Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı