Çok ucuz fiyatlarla Hatay Konya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay'dan Konya'ya haftada en az dört uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 15 dakikadır.

Mevlana'nın şehri Konya.. “Gel ne olursan ol yine gel” diyen kültürün başkenti. Konya otelleri, ucuz tatil paketleri ve Konya uçak bileti web sitemizde!..

Konya Otelleri

Konya'da yapılacak şeyler

Osmanlının  başkentine gideceksiniz.. Bilerek gidin!.. Konya gezi rehberi bu amaçla hazırlandı..

tatil city

Konya ucuz uçak bileti

Hatay Konya uçak bileti al!

Sizde Hatay'dan Konya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya'da nerelere gidebiliriz?

Hatay Konya Uçak Bileti 300x200 Hatay Konya Uçak Bileti

Hatay Konya Uçak Bileti

Köklü tarihi ve kültürü ile Türkiye'nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Konya, Nasreddin Hoca'nın da yaşamına tanıklık eden bir yerleşim yeridir. Selçukluların önemli bir merkezi olan şehir, günümüzde pek çok kültürel ve tarihi değere kapılarını açar. Tasavvuf felsefesini doruklarda yaşatan mekanları ile yerli ve yabancı pek çok turiste manevi haz yaşatan Konya, ülkemizin önemli değerlerinden biridir.

Türk ve İslam kültüründeki yeri oldukça yüksek olan Mevlana Celaleddin Rumi'nin türbesi, şehrin ilk adım atılacak tarihi ve kültürel simgesidir. Var olduğu tarihlerden günümüze kadar özenle korunarak gelen dergah, sahip olduğu mistik değerleri ile müzeye çevrildi. Göz alıcı bir mimariye kucak açan Mevlana Türbesi işlemeleri ile de dikkat çekicidir.

Karatay Medresesi Anadolu Selçuklular döneminde yapılan önemli eserlerden biridir. Medresenin giriş kapısındaki görkemli kapı, taş işçiliği ile büyük bir beğeni toplar. Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılan medreseye 1955 yılında Çini eserler Müzesi diğer adı ile de Karatay Müzesi ilave edildi. Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait kıymetli çini eserlerinin yer aldığı medrese, ülkenin önemli değerlerinden biridir.

Hatay Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay'a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye'ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük illerinden birisi olan Konya'ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ'ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ'ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı'ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Hatay Konya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı